شبکه های اجتماعی

aparat

7 نکته طلایی برای شما که احساس پوچی می کنید

  • 17 دی 1397
  • 2081
  • 0

آیا خود را در شغل، رابطه، نقش تان به عنوان والد یا به طور کلی در زندگی تان گم کرده اید؟ یا احساس از دست دادن عمر را داشته اید؟ یا احساس بی ارزشی و پوچی کرده اید؟

شما تنها نیستید!، این به این معنی نیست که محکوم به این زندگی هستید، شما در صورتی احساس گم گشتگی می کنید که سرعت اتفاقات بیرونی بر سرعت فعالیت شما چیره می شود و چون فعالیت شما هدفمند نیست و یا اصلاً فعالیتی ندارید در زمان جا می مانید و تا خود را به زمان حال بیاورید احساس گم گشتگی می کنید. 

هدف نداشتن و شور و اشتیاق نداشتن باعث این گم گشتگی است و شما احساس پوچی می کنید و زندگی و اتفاقات اطراف شما بی ارزش می شود برای اینکه خود را از این حالت نجات دهید از هفت اصل زیر پیروی کنید تا به بهترین شرایط از زندگی خود برسید. تا بتوانید خلاقیت خود را برای ایجاد یک زندگی دوست داشتنی به کار گیرید. و زندگی لذت بخش خود را بسازید.

 

حتما بخوانید:

آیا خود را در شغل، رابطه، نقش تان به عنوان والد گم کرده اید؟ یا احساس از دست دادن عمر را دارید؟ یا احساس بی ارزشی و پوچی دارید؟ شما تنها نیستید و این به این معنی نیست که محکوم به زندگی شدهاید و خود را گم کردهاید و دوباره خود را پیدا نخواهید کرد! به سادگی به این معنی است که شما در طی یک دوره متحول میشوید. کلید این است که در شرایط فعلی گُم گَشتگی، قدرت خالقیت خود برای ایجاد یک زندگی که دوست دارید را به کار گیرید. در اینجا هفت راهنمایی که به شما کمک می کند تا از این حالت گمشدگی رهایی یابید و قدرت شما را برای ایجاد زندگی فوق العاده یادآوری می کند.

1 .به یاد داشته باشید به دنبال آنچه دوست دارید انجام بدهید بروید.

آیا آخرین باری که در زندگی سرگرمی مورد عالقه ات را داشتی به یاد می آوری؟ آیا به یاد می آوری وقتی را که همه چیز به راحتی به دست میآمد و زندگی در جریان خوشایندی بود؟ این شاید به این دلیل بود که شما در همان لحظه و در کار مورد عالقهات سرگرم بودی. ما معموالً در طی رشدمان چشم اندازهای زیبای زندگی شگفت انگیز را از دست میدهیم یا فراموش میکنیم، زیرا مسئولیتها در بخش هایی از زندگی ما را تحت فشار قرار میدهد. زمان آن است که دوباره به آنچه که دوست داریم بپردازیم و دوباره به آنها عمل کنیم و دوباره به آنچه دوست داریم بیاندیشیم. و هیچ بهانه دیگری را مثل اینکه وقت ندارم و پول ندارم و منابع ندارم و دیگران نمی گذارند و موانع زیاده و ... را به فکر خود راه ندهیم و تعهد به انجام آنچه دوست داریم داشته باشیم و تغییر زندگی خود را به چشم خود ببینیم.

2 .یک ماجراجویی کنید.

یک سفر روزانه، دست کشیدن از کارهای تکراری، رانندگی طولانی در امتداد ساحل، پیاده روی طولانی در روی ماسه ها و بیرون رفتن و کشف جهان نه تنها به شما اجازه میدهد که به جریان بیافتید، بلکه زمانی برای تمرکز دوباره به شما میدهد و شما از سروصدا و روزمرگیها دور خواهید بود و قادر خواهید بود جهان را با چشمان تازه ببینید و تجربه کنید. قول می دهم، هنگامی که به عقب برگردید وضوح بسیار بیشتری در مورد جایی که می خواهید بروید داشته باشید.

3 .دوباره به رویاهای خود بازگردید و رویای بزرگ داشته باشید.

قبل از اینکه خود را در جدال زندگی ناامید ببینید، چه رویاهایی برای زندگی خود داشتید؟ چه چیزی باعث شده امروز همه آنها غیر ممکن به نظر برسد؟ یک دفترچه یادداشت زیبا بردارید و دوباره رویاهایی که تا به حال داشته اید را دوباره بنویسید و آرزو کنید به آنها برسید. در دنیای واقعی دوست دارید چه کاری بکنید و آنچه روحتان را پرواز می دهد را بنویسید. هنگامی که با رویاهای خود دوباره ارتباط برقرار می کنید آرزو و الهاماتی را برای آغاز اقدامات خود خواهید داشت و ناگهان دوباره خود را پیدا خواهید کرد.

4 .به طور منظم منطقه راحتی خود را گسترش دهید.

وقت آن است که کارهای جدید انجام دهید و با افراد جدید مالقات کنید، وقتی شما به راحتی و روزمرگی معتاد باشید، وقتی پای خود را از دایره راحتی تان بیرون نگذارید رشد نخواهید کرد، خود را با انجام کارهای کمی وحشتناک امّا تکان دهنده به چالش بکشید، این چیزیست که من دوست دارم و این کاریست که در آن شما به اندازه کافی خود را کشف می کنید تا به رشد و تکامل برسید. اولین کاری که به ذهنتان می آید چیست؟ برو و آن کار را بکن.

5 .آرام باش و گوش کن

هر روز نشانه ها، پیامها و راهنمایی های گوناگون و الهاماتی به شما میگوید که چه کاری بکنی، شما باید به ندای درونتان گوش کنید. با تمام مشغله هایی که دارید سخت است که نشانه ها را تشخیص دهید، پس مهم است که آرام باشید و با آرامش گوش دهید، به علائم در جاده های در مسیر خود و به صداها و نشانه های دیگر و افرادی که در مسیر می بینید توجه کنید، همه اینها راهنماهایی هستند که شما در حرکت به جلو می بینید. شاید کلید اصلی شما برای پیدا کردن خودتان و مسیرحرکت تان در بیلبورد قرار داشته باشد، یا به عنوان تفکری زیر دوش حمام به شما الهام شود. با گوش دادن، توجّه و دقت به الهامات و سپس عمل به آنها راه خود را دنبال کنید.

6 .به یاد داشته باشید که قدرت انجام هر کاری که می خواهید انجام دهید را دارید.

گاهی اوقات احساس گرسنگی باعث می شود که شما از همه چیز منصرف شوید و فراموش کنید که می توانید انتخاب کنید که به چه چیزی فکر کنید و چه احساسی داشته باشید. شما مقدار زیادی انرژی برای زندگی و دریافت پاسخ چیزهایی که به دنبالشان هستید الزم دارید. شما هر کاری می کنید و در هر کاری که هستید، مهمه که بر زیبایی و شادی در اطراف محیط کارتان تمرکز کنید. هنگامی که شما بر زیبایی های اطراف خود تمرکز کنید، جهان به شما بیشتر از آن زیبایی هایی را که می خواهید می فرستد.

7 .از دیگران کمک بخواهید.

بسیاری از افراد در جهان وجود دارند که هدفشان کمک به افرادی مانند شما است. لازم نیست شما همه چیز را به تنهایی بدانید یا بفهمید، بعضی وقتها به سادگی با یک چت با کسی ارتباط برقرار کنید تا بتوانید به راحتی کارِتون رو انجام بدید. از مربی، دوست، مشاور یا افراد دیگر کمک بخواهید و برای هدایت، از ابزارهایی که در اطرافتان هستند استفاده کنید.

با پاسخ به این سوال در بحث ما شرکت کنید:

هنگامی که احساس کمک می کردید، آیا این مطالب به شما کمک کرد تا خود را پیدا کنید؟

نظر خود را زیر همین صفحه ادامه دهید......

7 نکته طلایی برای شما که احساس پوچی می کنید

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

logo-samandehi

آمارگیر وبلاگ