شبکه های اجتماعی

aparat

چگونگی استفاده بهینه از پتانسیل ها

  • 11 دی 1396
  • 779
  • 0

از پتانسیل ها درست و به موقع استفاده کنیم.

استفاده درست از پتانسیل ها به چه معناست؟ و چگونه از پتانسیل ها درست و به موقع استفاده کنیم؟ در طول زندگی برای هر انسانی شرایطی پیش میاد که بعضاً خوشایند و ناخوشاینده ولی مهم اینه که ما بتونیم از دل این چالشها پتانسیل های موجود رو استخراج و از آنها به نحو احسن و به نفع خودمون استفاده بکنیم.

در یک چالش ناخوشایند که خیلی ها فکر می کنند عاجز و  ناتوان شده اند اگر بتوانیم به موهبت هایی که در دل هر سختی و چالش ناخوشایند وجود داره پی ببریم قطعاً می تونیم از مزایای آن پتانسیل استفاده بکنیم.

مایکل شوماخر چندین سال متوالی در مسابقات رالی در دنیا اول شد .وقتی رمز موفقیتش را پرسیدند، در جواب گفت: تنها رمز موفقیت من این است که زمانی که دیگران ترمز می گیرند، من گاز می دهم...

فردی که هدفی داره و دنبال هدفش هست همیشه از پتانسیلهای موجود در اطراف خودش استفاده می کنه، پتانسیلها مانند پله های نردبان ترقی اند که فرد را برای رسیدن به اهدافش کمک می کنند.

فقط کافیه هدفت رو در پس زمینه ذهنت داشته باشی و به سمت اون حرکت کنی در این موقع است که پتانسیلها به چشم تو دیده می شوند.

باید برای استفاده درست و به موقع از پتانسیلهای موجود به آن پتانسیلها توجه کنیم و پتانسیلهایی که الان در دسترس ما هستند و می توانیم در آن لحظه از آنها استقاده کنیم را به کار بگیریم و پتانسیلهای آینده در زمان خودش به ما خواهند رسید.

زمانی که شرایط ناخواسته ای برای ما پیش می آید استفاده از پتانسیل چالش موجود در دست ماست و این ما هتستیم که به آن عمل انجام شده چه عکس العملی نشان می دهیم و چگونه پتانسیل موجود در آن ناخواسته را برای خواسته ای که داریم به کار می گیریم.

اگر موضوعی باعث ناراحتی و نارضایتی ما شده چندین پتانسیل در خودش داره که تعدادی از آن اینهاست:

1- پتانسیلی که به ما اعلام می کنه که این خواسته ما نیست.

2- پتانسیلی که نشون می ده مسیر ما اشتباه بوده.

3- پتانسیلی که به ما نشون می ده فکرمون اون ناخواسته رو جذب کرده و باید فکرمون رو اصلاح کنیم و به خواسته هامون تمرکز کنیم.

4- پتانسیلی که ما را متوجه می کنه که باید اقدامی بکنیم و الان نباید نتیجه ای که به دست آمده را خیلی جدی بگیریم.

5- پتانسیلی که راه را به ما نشان می ده. 

چگونگی استفاده بهینه از پتانسیل ها

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 1

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh
logo-samandehi