شبکه های اجتماعی

aparat

خودشناسی و موفقیت نامحدود

  • 7 آبان 1397
  • 1328
  • 0

دورۀ خودشناسی و موفقیت نامحدود

برای موفقیت نامحدود در تمام ابعاد زندگی فقط و فقط باید خودت باشی و به کاری که علاقه داری بپردازی و رسالت خودت رو دنبال کنی و از تمام ابعاد به رسالت خودت بپردازی، فقط در این صورت است که خودت خواهی بود.

 

اگر راه های رفته هزاران نفر و یا میلیونها نفر را که در دنیا در اعصار مختلف و در موقعیتهای مختلف و در عرصه های مختلف موفق شده اند را بروی نمی توانی به طور کامل موفق شوی و اگر هم موفقیتی بزرگ هم به دست آوری آن موفقیت تو را راضی نخواهد کرد. باید جوری موفق شوی که خودت می خواهی و آن موفقیت تو را راضی و خشنود کند. نه آنگونه که دیگران می خواهند.

شاید خیلی ها بگویند که اگر به فلان مبلغ برسم موفق هستم و اگر به فلان خواسته ام برسم موفق هستم و این یک موفقیت کوچک هست و در راه موفقیت اصلی که همانا رسالت تو و پرداختن به رسالتت تا آخرین لحظۀ عمرت است رسیدن به خواسته هایت بسیار زیاد خواهد بود که پول و ثروت یکی از آنهاست، تو به خواسته های بسیار زیادی خواهی رسید و شاید نتوانی کل موفقیت هایت را بشماری، پس خیلی مهمه که راه اصلی را پیدا کنی و در آن راه قدم برداری و خواسته ها و اهدافت را در آن مسیر اصلی دنبال کنی و با پرداختن به رسالتت هم آنرا محقق خواهی کرد و هم اهدافت را یکی پس از دیگری محقق می کنی.

 

در این صورت هر لحظه که به سمت رسالت اصلی حرکت می کنی و در آن مسیر هستی از نعمتهای دیگر هم استفاده می کنی ولی اگر رسالت خود را گم کرده ای یا کم رنگ کرده ای و ادامه نمی دهی هر چند به ثروت و مکنت و مال و منال و هزار تا آرزو و هدفت هم برسی در موقع رسیدن متوجه خواهی شد که دقیقاً اون چیزی نیست که می خواستی، این حرف مرا خیلی ها که به چنین اهدافی رسیده اند خیلی خوب می فهمند و تأیید می کنند چون آنها دقیقاً نمی دانند دنبال چه هستند ولی اهداف کوچک را که می رسند می فهمند که تأثیر چندانی در آنها نداشت و یک موفقیت خیلی جزئی بوده است.

 

خیلی از افراد موفق که توانسته اند خیلی از اهداف و آرزوهایشان را یکی یکی محقق کنند باز هم می روند دنبال کاری دیگر و باز هم می خواهند هدفی را دنبال کنند در این موقع است که خیلی از افراد پی می برند که این اهداف که به آن رسیده اند قانع کننده نیست و راضی نمی شوند و یک هدف دیگر را در پیش می گیرند و باز هم با رسیدن به آن هدف هم باز هدف دیگری دارند اینجاست که مشخص می شود رسالت هر فرد منحصر به فرد می باشد و باید دنبال آن رسالت خود باشد.

 

با پرداختن به رسالت خود تمام خواسته هایش لذتبخش و تمام حرکات و سکناتش آرامش بخش و زندگی بهشت می شود و این فرد با همه دنیا در صلح و با تمام موجودات دوست است و احساس دوستی می کند چون که هر لحظه خواسته هایش برآورده می شود و دقیقاً آن کاری را انجام می دهد که دوست دارد و لذت وصف ناشدنی از این کار دارد.

 

این فرد از همان لحظه که این مطلب را فهمید و به دنبال رسالت خود رفت خوشنود است و از کار خود راضی است و هر لحظه که زمان مرگش برسد خوشحال از دنیا می رود و هر چند سال هم که عمر کند عمر خود را به بطالت نگذرانده است و از لحظه لحظۀ عمر خود به نحو  احسن استفاده کرده، هم به خود خوبی کرده و هم به دیگران سود رسانده است. فقط با دنبال کردن خواسته ها و اهداف خود و چه چیزی بهتر از این که رسالت خدایی خود را دنبال کنیم و دنبال خواسته دلمون باشیم.

 

شاید خیلی ها دچار سوء تفاهم شوند و بگویند شاید خواستۀ یکی خوبی و خیر رساندن به دیگران نباشد و خواسته اش شر رساندن به دیگران باشد چگونه می توان فهمید که خواسته اش درست است یا همان رسالت اوست یا نه؟

در پاسخ باید بگویم که خواسته هر فرد و رسالت هر فرد همان رسالتی است که از کودکی به آن علاقه مند بوده است و هیچ کودکی به خودی خود قصد شر رساندن به دیگری را ندارد و چون از رسالت خودش دور شده است اکنون به ستیز با جهان می پردازد او باید به کودکی اش برگردد و ببیند چه رسالتی دارد و به چه کاری علاقه داشته است و آنرا دنبال کند و مثل زمان کودکی اش رفتار کند و آن رسالت را رشد و پرورش دهد و در زمان کوتاهی آن رسالت رشد می کند و او همان خواسته را با نگاهی نو دنبال خواهد کرد، به طوری که هم از دنبال کردن خواسته و رسالتش لذت ببرد و هم به دیگران سود برساند.

یعنی می خواهم بگویم که تنهای نیروی موجود در جهان نیروی خیر است و هیچ نیروی شری وجود ندارد و عدم وجود نیروی خیر، شر را به وجود می آورد و نیرویی به نام نیروی شر در جهان وجود دارد!!!! آنچنان که نیرویی به نام نیروی تاریکی وجود ندارد و عدم وجود نور است که تاریکی نامیده می شود.

 

اگر اینگونه بیاندیشیم و اینگونه عمل کنیم خیلی از سوالات ناگفته ما مشخص می شود و خیلی از سخنان ما قبل ما همگی با هم جواب داده می شود و با هم جور در می آید. می فهمیم که اگر هر فردی دنبال راه خود باشد و رسالت خود را پیگیری کند، از تمام افراد جدا می شود و همه افراد می توانند از دیگران جدا باشند ولی در کنار هم و هر فردی رسالت خودش را دنبال کند و به همان اندازه که دنبال هدف خود می رود نتیجه می گیرد پس ظلمی به کسی از طرف کسی نشده و نمی شود و فقط خود اوست که مسئول تمام موفقیت و شکستهایش است و مسئول تمام کارهایش پس دقیقاً مصداق آیۀ قرآن که می فرماید هیچ نا عدالتی به کسی نشده است و هر فرد به اندازه ذره ای از اعمالشان پاداش داده می شوند.

 

 

شما در این دوره ثبت نام نکرده اید
خودشناسی و موفقیت نامحدود

به اشتراک بگذارید

خودشناسی و موفقیت نامحدود

دورۀ طلایی خودشناسی که باعث رشد در تمام ابعاد زندگیت خواهد شد بر روی سایت قرار گرفت با تهیه و عمل به اصول ساده آن در کمترین زمان ممکن زندگی ایده آل خود را بساز. (حسن احمدنژاد)
گارانتی 100%
دورۀ خودشناسی و موفقیت نامحدود دارای ضمانت 100 درصد می باشد
به شما قول می دهیم چنانچه این دوره را تهیه و طبق دستورات آن عمل کنید، در تمام ابعاد زندگی فوق العاده ای خواهید ساخت.

490,000 تومان

خرید این دوره

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 2

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

logo-samandehi