شبکه های اجتماعی

aparat

هر روز فقط یک قدم به سمت هدف برداریم!

  • 10 آذر 1396
  • 6280
  • 0

هر روز فقط یک قدم به سمت هدف بردار! این یک شاهکاره، 

دوست خوبم همانطور که می دونی تمام راهها حتی دور و درازترین راهها با قدم اول شروع می شه و قدم به قدم به هدف می رسیم پس همیشه هر کاری می تونی برای هدفت انجام بده حتی اگه اون قدم یک قدم بسیار کوچک باشه!

این بهترین جمله برای کسیه که می خواد کار را شروع بکنه.

بعد از مدتی که این کار را انجام دادی قطعاً علاقه مند خواهی شد که قدمهای بیشتری هم برداری.

هر چقدر که بگذره و تو هر روز یک قدمت رو برداری مثل اینه که در قلک خودت یک سکه انداخته ای و روزی این قلک پر خواهد شد.

حداقل کار اینه که، هر روز اون یک قدم را به سمت هدفت برداری...... و بالاخره بعد از مدتی که خیلی هم دور نخواهد بود به هدف خودت خواهی رسید.

اگر هر روز فقط یک قدم برای هدفت برداری بعد از مدتی رشد و پیشرفت را احساس خواهی کرد و این رشد و پیشرفت انگیزه تو رو برای رسیدن به هدفت خیلی بیشتر می کنه.

هر روز یک قدم برای هدفت بردار تا زمان زیادی هم ازت نگیره تا حتماً این کار را انجام بدی و یک قدم برای هدفت را برداری .

پس هر روز یک قدم به سمت هدفت بردار حتی اگر آن قدم بسیار کوچک باشد، ولی حتماً این کار را انجام بده. این خیلی مهمه.

همه ما می دانیم که کشورهای بزرگ، کارخانه های عظیم و شرکتهایی که به موفقیتهای بسیاری رسیده اند همه این موفقیتها را یک شبه به دست نیاورده اند بلکه در طی سالیان متمادی هر روز یک قدم به سمت هدف خود می روند و بعد از مدتی که قدمهای زیادی به سمت هدف خود برداشته اند ما می بینیم که چقدر آنها رشد کرده اند و به چه امکانات و موقعیتی دست یافته اند.

جمله هر روز یک قدم به سمت هدفت را بردار، نشان می ده که خودت باید کاری برای هدف خودت انجام بدی، و منتظر کسی نباشی، و اگر به هدفت برسی، می دونی که خودت قدمهای موفقیت را برداشته ای و اگر موفق نشدی، می دونی که، خودت قدمی برای موفقیت و به سمت هدفت بر نداشتی، و حالا نمی تونی انتظار موفقیت داشته باشی. پس باید قدمهای کوچک روزانه را برداری.

پس از همین الان شروع کن و هر روز یک قدم به سمت هدفت بردار و شب که می خواهی بخوابی به این فکر کن که امروز چه قدمی یا قدمهایی به سمت هدفت برداشتی؟ و فردا چه قدمی می خواهی برای هدفت برداری؟

با تفکر در مورد قدمی که فردا می خواهی برای هدفت برداری جهت گیری ذهنی تو به سمت هدفت بیشتر می شه و فردا راحت تر آن قدم را بر خواهی داشت، لازم به ذکر است همانگونه که گفتم لازم نیست قدمی که بر می داری خیلی بزرگ باشه که نتونی آنرا انجام بدی فقط کافیه هر روز حتماً یک قدم به سمت هدفت برداری حتی اگر شده آن قدم بسیار کوچیک باشه ولی حتما این کار را انجام بده.

اجازه بده یه مثالی برات بزنم

مدیر عامل شرکت تویوتای ژاپن می گه ما هر روز یک قدم به سمت هدفمون بر می داریم و سیاست ما همینه که هر روز یک قدم به سمت هدفمون نزدیکتر بشیم.

مشخصه که شرکت تویوتای ژاپن با این سیاست چه رشد و ترقی داشته، و شعار اصلی آنها هر روز یک قدم به سمت هدف هست و عمل به همین شعار باعث رشد و پیشرفت شرکتشان شده و هر روز هم پیشرفت می کنند.

با هر روز یک قدم برداشتن به سمت هدف اولاً حتماً یک قدم برداشتی، دوماً با گذشت زمان می تونی با انگیزه ای که می گیری قدمهای بیشتری برداری و سریعتر به اهدافت برسی. این قدمها نشون می ده که تو به دنبال هدفت هستی و از یک قدم شروع می کنی که برات راحته و کمترین ترمز ذهنی را داره و ذهنت در مقابل برداشتن یک قدم کمترین مقاومت را نشون می ده و نمی گه نمی تونی یک قدم برداری!

این خیلی خوبه که هر روز یک قدم به سمت هدفت برداری چون بعد از 21 روز این کار برات یه عادت می شه و اگر یک روز قدمی برای هدفت بر نداشتی احساس می کنی چیزی گم کردی و تا این قدم را بر نداری آروم نمی شی، پس هر چه زودتر سعی می کنی اون قدم را برداری وبعد از اینکه یک قدم برای هدفت برداشتی آروم می شی. و اینگونه بعد از مدتی می بینی که قدمهای بی شماری برای هدفت برداشتی و هدفی که خیلی دور از نظر بود داره محقق می شه.

هر چقدر هم که هدفت دور از انتظار باشه و غیر قابل دست یافتنی به نظرت بیاد، تا وقتی که می تونی به هدفت فکر کنی و تجسمش کنی و هر روز یک قدم براش برداری، مطمئن باش که می تونی در آینده به آن برسی و رسیدن به آن هدف انگیزۀ تو برای رسیدن به اهداف بزرگتر دیگر را بیشتر و بیشتر می کنه.

نتیجه اینکه:

اگر خودت رو در موقعیتی دیدی که هدفی داری و هر روز به سمت هدفت یک قدم هر چند کوچک برداشتی، مطمئن باش که به زودی هدفت را خلق خواهی کرد. هر چند آن هدف خیلی بزرگ یا دور از انتظار خیلی ها باشه و حتی بخاطر اون هدف تو رو مسخره کرده باشند فقط کافیه تو هدفت رو دنبال کنی و هر روز یک قدم برای تحقق هدفت برداری.

تفکر و رویا پردازی بزرگ تو با قدمهای کوچک روزانه محقق خواهد شد. پس قدمهای کوچک روزانه تو خیلی مهم هستند.

هیچ موقع از قدمهای کوچکی که، برای تحقق اهداف بزرگت بر می داری، نا امید نشو، و حتماً روزانه قدمی برای هدفت بردار و هر اقدامی می تونی براش انجام بده. بعد از گذشت مدتی متوجه خواهی شد که این قدمهای کوچک تو بودند که بالاخره این هدفت را محقق ساختند.

هر بار فقط یک هدف در ذهنت داشته باش و هر لحظه فقط یک قدم برای آن بردار،

به زودی به تمام اهدافی که داری میرسی

 

 

حتما بخوانید: تمرکز هدفمند و توجه کامل به یک موضوع

 

با آرزوی موفقیت روز افزون برای شما

احمدنژاد دات کام

دوستدار شما حسن احمدنژاد 

هر روز فقط یک قدم به سمت هدف برداریم!

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 2

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

logo-samandehi

آمارگیر وبلاگ