شبکه های اجتماعی

aparat

خودشناسی و انتخاب شایسته

  • 22 بهمن 1397
  • 1683
  • 0

با شناخت خود و خواسته های خود ، بهترین انتخاب ها را خواهیم داشت و با انتخاب شایسته با اعتماد به نفس و عزت نفس بالایی بهترین تصمیمات را خواهیم گرفت، با انتخاب شایسته موفقیت و ثروت و روابط عالی و سلامتی را برای خودت به ارمغان می آوریم.

موفقیت در تمام ابعاد بستگی مستقیم به انتخابهای ما داره که چه انتخاب هایی داشته باشیم و این انتخاب شایسته است که فرد را در مسیر رسیدن به اهداف کمک خواهد کرد و انتخاب شایسته یکی از مؤلفه هایی است که به ما در رسیدن به اهداف کمک خواهد کرد. 

با خود شناسی انتخاب شایسته ای خواهیم داشت و هیچ گاه در سر دو راهی ها گیر نخواهیم کرد بلکه بهترین انتخاب و انتخاب شایسته را به راحتی انجام خواهیم داد و زندگی ما مثل افراد موفق از انتخاب های شایسته تشکیل خواهد شد و بر عکس خیلی از فیلم ها که زندگی گذشته قهرمانان فیلم را از اول تا آخرین لحظه که به موفقیت می رسه در انتخاب های ناشایست نشان می دهند. فردی که به خود شناسی رسیده سبک زندگی خودش رو داره و یه چهارچوبی داره که طبق اون چهار چوب عمل می کنه و مسیر زندگی خودش رو می شناسه و تصمیمات زندگی اش را بر اساس خواسته هاش می گیره و تقریباً همیشه انتخاب شایسته ای انجام می ده. 

وقتی فردی به حدی از خودشناسی رسیده که می تونه به راحتی تصمیمات زندگی خودش رو بگیره و به راحتی هم این کار را انجام بده قطعاً می تونه تصمیم های درست را در کمترین زمان به بهترین نحو بگیره. وقتی ما خودمون رو شناختیم و به خودشناسی رسیدیم خواسته ها و اهداف مان مشخص می شه و در دو راهی ها هدف و خواسته ما مشخصه، پس سر دو راهی گیر نمی کنیم و انتخاب درست را انجام می دهیم.

وقتی ما خودمون رو می شناسیم اهداف مون مشخص می شه و مشخص شدن هدف باعث می شه که دقیقاً بدونیم در هر لحظه دنبال چه چیزی هستیم و دنبال چه هستیم و چه سبکی از زندگی را دوست داریم.

وقتی خودشناسی داشتیم خواسته مون مشخص می شه و با مشخص شدن خواسته ها و اهداف، سبک زندگی مون مشخص می شه و اهداف ما داخل چارچوبی قرار می گیره که باعث افزایش اعتماد به نفس ما می شه. 

عزت نفس و اعتماد به نفس باعث لذت بردن از زندگی می شه و باعث می شه که ما به زندگی امیدوار باشیم و راه و روش زندگی خومون رو می شناسیم و تصمیم های درستی می گیریم و انتخاب های شایسته ای انجام می دهیم. یعنی به راحتی بهترین تصمیم ها را می گیریم و انتخاب شایسته خواهیم داشت. چون می دونیم چی می خواهیم و هر لحظه راه و هدف و خواسته مون کاملا مشخصه.

خیلی از افراد جامعه در تمام دنیا اصلاً خودشون رو نمی شناسن و اینقدر غرق روزمرگی شده اند که رفته رفته در زندگی و مسائل زندگی محو شده اند و فقط زنده اند و نه خودشناسی و شناخت خود را می دونن چیه و نه می تونن تصمیم درستی بگیرند و حتی خیلی ها اصلاً تصمیم نمی گیرند و آنقدر نا امید هستند و نمی دونن که چیکار می خواهند بکنند که همه چیز را رها کرده اند و می گویند هر چه پیش آید خوش آید و این بدترین نوع تصمیم گیری است و اگر فردی آگاه باشه که باید تصمیم بگیره و یک تصمیم ولو تصمیم اشتباه را بگیره خیلی بهتر از فردیه که اصلاً تصمیم نمی گیره که عاقبت تصمیم اشتباهش گریبانگیرش نشه در حالی که همه ما می دونیم زندگی ما تشکیل شده از انتخاب ها و تصمیماتی که در طی زندگی باید توسط ما انجام بشه و اتخاذ بشه.

اگر فردی بخواهد زندگی موفقی داشته باشه و خیلی سریع رشد کنه باید بدونه داره چیکار می کنه و چطور باید این کار را بکنه و در چه زمانی چه تصمیمی بگیره پس ما ناگزیر از تصمیم گیری و انتخاب شایسته هستیم پس چه بهتر که سعی کنیم خودشناسی داشته باشیم و با شناخت خودمون خواسته هامون رو مشخص کنیم و تصمیم درستی بگیریم و انتخاب های ما دقیقاً طبق خواسته هامون باشه که از قبل مشخص کردیم و این انتخاب های شایسته باعث رشد شخصیتی و رشد زندگی مادی و معنوی و سلامتی و آرامش ما بشه.

وقتی فردی همسر آینده شو با انتخاب شایسته ای انتخاب کنه و وقتی در شغلش از انتخاب های شایسته ای استفاده می کنه وقتی در معنویت بهترین انتخاب را داشته باشه قطعاً زندگی مملو از شادی و ثروت و معنویت خواهد داشت زندگی خداگونه ای که آرزوی قلبی همه ما انسانهاست.

ما موجودات هوشمندی هستیم که با استفاده از فکر و روح و انتخاب آزادانه می تونیم زندگی خودمون رو به بهشت تبدیل کنیم و بدون استفاده از این سه عامل مهم زندگی خود را به جهنم تبدیل کنیم. پس تو دوست خوبم خودت رو آگاهانه در مسیری قرار دادی که بتونی با استفاده از فایل های آموزشی ارزشمند سایت احمدنژاد دات کام به خودشناسی برسی و بتونی اهداف و آرزوهای خودت رو طبق خواسته هات مشخص کنی و یک سبک زندگی و لایف استایل داشته باشی و در راه رسیدن به اهداف و آرزوهات قدم برداری و در تمام ابعاد زندگی و در انتخابها، انتخاب شایسته داشته باشی و این کار باعث رشد مادی و معنوی تو بشه، یعنی هم در زندگی به ثروت بی نهایت و هم به معنویت عالی دست یابی.

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط