شبکه های اجتماعی

aparat

تمرکز هدفمند و توجه کامل به یک موضوع

  • 24 آبان 1396
  • 4880
  • 0

نیروی توجه و تمرکز بر هر چیزی باعث رشد سریع آن می شه. یعنی اگر بر چیزی توجه کنی و تمرکزت به اون باشه اون چیز قدرتمند می شه و تکرار می شه و رشد می کنه و بیشتر اتفاق می افته.

پس تمرکز هدفمند و توجه کامل به یک موضوع داشته باش تا در سریع ترین زمان ممکن نتیجه دلخواهت رو بگیری.

اگر بر چیزهایی که می خواهی توجه و تمرکز کنی، خواسته هات بیشتر می شه و زیادتر می شه و به خواسته هات می رسی.

توجه: اگر بر ناخواسته ها توجه و تمرکز کنی ناخواسته هات بیشتر می شه و ناراضی تر می شی و توجهت باعث رشد و ازدیاد اون می شه.

قدرت تمرکز و توجه خیلی زیاده، و می تونه بهت کمک زیادی بکنه. و باعث جهش و رشد سریع موضوع و هدفت باشه. پس سعی کن به خواسته هات با تمرکز و توجه بپردازی.

برای اینکه به هدفی سریع و آسان دست یابیم می تونیم به اون خواسته و هدف (با توجه کردن و تمرکز هدفمند)، هر چه زودتر برسیم.

در تمرکز کردن و توجه کردن باید دیگر موارد را از خود دور کنیم و فقط به یک موضوع توجه کنیم و تمرکزمون فقط به یک موضوع اصلی باشه. چون در این صورت سرعت و نیروی ما بسیار بیشتر خواهد شد.

توجه و تمرکز هدفمند

برای اینکه به اهداف زندگی خود برسیم می تونیم اهداف را به روش طوفان فکری یادداشت کنیم یعنی هر چی که در لحظه به ذهنمون میاد بنویسیم و بعدش آنها را بر اساس اهمیت شان اولویت بندی کنیم.

بعد از اولویت بندی برای انجام، و رسیدن به آنها، زمان معقول تعیین کنیم. (تعیین زمان منطقی برای رسیدن به اهداف)

بعد از تعیین زمان باید هر هدفی را در زمان خودش دنبال کنیم (اقدام). و با توجه و تمرکز هدفمند آن هدف را پیگیری کنیم، تا در سریعترین زمان ممکن آن را محقق کنیم. این بهترین روش برای رسیدن به اهدافه چون هم سریع به آن می رسیم و هم راحت.

توجه: در هر لحظه فقط به یک موضوع خاص توجه کنیم و روی آن تمرکز داشته باشیم نه چند موضوع یا چند هدف.

سرعت رسیدن به هدف در زمانی که تمرکز هدفمند داریم و توجه ما کامل بر روی آن هدف است خیلی زیاد خواهد بود. در این زمان است که ما به اولین هدفی که تعیین کردیم در کمترین زمان می رسیم و می تونیم هدف دوم را پیگیری کنیم و با رسیدن به آن هدف، هدف بعدی و بعدی.

چرا تمرکز هدفمند و توجه به یک موضوع خاص می تونه اینقدر قدرتمند باشه؟

علل قدرتمند بودن توجه کامل و تمرکز هدفمند به یک موضوع خاص در یک لحظه

  • وقتی توجه و تمرکز ما به یک موضوع خاص هست تمام جوانب کار را می سنجیم. تا ببینیم در چه شرایط و موقعیتی هستیم، و اینگونه می تونیم ابزارها و نیروهایی که در آن لحظه می تونه به ما کمک کنه را به کار بگیریم و به هدف خاصی که داریم در کمترین زمان برسیم.

 تمام قدرت فکری و جسمی و روحی و روانی خود را برای تحقق همان یک هدف به کار می گیریم و از تمام راه حل های ممکن استفاده می کنیم. اگر راه حلی پیدا نکردیم یک راه برای حل مسئله می سازیم.

  • مانند ذره بینی که با تمرکز نور خورشید در یک نقطه باعث آتش گرفتن آن نقطه می شود، با تمرکز هدفمند می توانیم آن هدف را سریعاً محقق کنیم.

مثلاً فردی می خواهد یک زبان دیگر غیر از زبان مادری اش یاد بگیرد اگر تمرکز کند و توجه کامل خود را بر یادگیری آن زبان بگذارد نسبت به زمانی که هفته ای دو جلسه زبان تمرین کند، خیلی سریعتر می تواند ان زبان را فرا بگیرد.

  • تمرکز و توجه در اوایل کار کمی سخت است، ولی بعد از مدتی چون کار تکراری می شود و مشخص می شود خیلی آسان شده و فرد خیلی راحت می تواند، تمرکز و توجهش را به موضوع، جلب کند و سریع متمرکز شود، چون بعد از چند بار تمرین این کار به ناخودآگاه فرد رفته و بطور اتوماتیک انجام می شود.
  • با تمرین تمرکز هدفمند روی یک موضوع فرد می تواند با تمام توجه و تمرکزش به حل مسائل بپردازد و اینگونه بهترین راندمان را از انجام کارهایش خواهد گرفت.
  • ذهن وی همیشه آرام و منظم است چون فقط یک موضوع را دنبال می کند، و کارها را یکی پس از دیگری به نحو احسن انجام خواهد داد.
  • با تمرکز هدفمند و توجه به یک موضوع، اعتماد به نفس ما بالا خواهد رفت چون کار را سریع و به موقع انجام خواهیم داد و باعث عزت نفس مان خواهد شد.

تمرکز هدفمند را تمرین کنیم.

سعی کنیم تمرین تمرکز را انجام دهیم و همیشه یک کار را به نحو احسن انجام دهیم تا هم آسودگی خیال داشته باشیم  و هم به قدرت درونی خودمان واقف باشیم.

توجه به موضوعی خاص را تمرین کنیم.

یکی از تکنیک هایی که می توانیم به موضوع خاصی تمرکز کنیم اینه که موضوعات دیگر را کنار بگذاریم. و در زمان انجام هر کاری فقط به آن کار تمرکز کنیم.

نتیجه گیری

در هر لحظه فقط روی یک موضوع خاص متمرکز باشیم و از تمام توان خود برای انجام آن استفاده بکنیم.

با این کار می توانیم در سریعترین زمان ممکن و به بهترین وجه آن موضوع را به اتمام برسانیم.

بعد از اتمام آن موضوع خاص و تحقق آن می توانیم روی موضوع و هدف بعدی تمرکز کنیم و با توجه کامل موضوع را به انجام برسانیم.

این یک تکنیک بسیار قدرتمند، و آسونیه، که می تونه فوق العاده در انجام کارها کمک کنه. پس نهایت استفاده را از این تکنیک ببریم.

 

حتما بخوانید: هیچ کاری نکنید موفق شوید.

 

با آرزوی تمرکز هدفمند روی اهداف و موفقیت روز افزون برای شما

دوستدار شما حسن احمدنژاد

تمرکز هدفمند و توجه کامل به یک موضوع

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 2

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

logo-samandehi

آمارگیر وبلاگ